O nás

Sme tím odborníkov zaoberajúcich sa výživou. Zaujíma nás racionálna výživa a jej možnosti využitia v prospech vášho zdravia. Našou prioritou je vytvoriť individuálny stravovací plán podľa vašich preferencií. Aktívne spolupracujeme s odborníkmi z mnohých oblastí, aby sme tak dokázali zostaviť ten najlepší možný variant stravovania, ktorý Vám padne ako uliaty.

Ako pracujeme

Informácie o našich službách nájdete na tejto stránke.


Tím Salutem Inštitút

Mgr. Michal Drdúl

Farmaceut & Zakladateľ Salutem Inštitútu. Hlavné zameranie:  klinická dietoterapia.


Michal vyštudoval farmaceutickú fakultu Univerzity Komenského odbor farmácia. Absolvoval viacero kurzov v oblasti racionálnej výživy, výživových softvérov a analýzy stravovania.
  • Podieľa sa na odborných prednáškach pre spoločnosť Welko.sk kde školí výživových poradcov. 
  • Taktiež školí lekárov a farmaceutov v oblasti výživy. 
  • Pôsobí aj ako konzultant pre spoločnosť Planeat pre verziu Medical. 
  • Je členom Slovenskej asociácie pre výživu a prevenciu, ktorá sa zaoberá aktuálnymi problémami v oblasti výživy. 
Aktívne sa venuje problematike výživy v medicíne a dietetike ako aj zostavovaní suplementačných plánov pri rôznych ochoreniach. V neposlednom rade sa zaujíma aj o problematiku aditív v potravinách.

Mgr. Katarína Parajňáková

Fitness trénerka. Hlavné zameranie: výživové poradenstvo a odporúčania pri pohybovej aktivite.

Katarína je kvalifikovaná trénerka kulturistiky a fitness 1. kvalifikačného stupňa. Ako bývalá šprintérka sa zameriava na kondičné a funkčné tréningy, tréningy na rozvoj sily, zvýšenie dynamiky a zlepšenia mobility tela. 

Okrem bežných tréningov na formovanie postavy a redukciu tuku má skúsenosti aj s boxom a pilatesom. 

Nechýba samozrejme vytváranie jedálničkov pre individuálne potreby klientov.

Martin Chrastina

Výživový poradca. Hlavné zameranie:  analýza stravovacích návykov.


Martin je študentom farmácie, rok pred ukončením štúdia. Posledné dva roky pracuje v lekárni, kde sa venuje poradenstvu v oblasti farmakoterapie a dietetických potravín. 

Aktívne sa podieľa na vedeckom výskume v oblasti farmakológie. Absolvoval odborné kurzy v oblasti racionálnej výživy, nutričných softvérov. Špecializuje sa na analýzu stravovacích návykov. 

túdium farmácie mi ukazuje aké vzácne je zdravie a zároveň ma učí, ako si ho udržať prípadne prinavrátiť. Neustále sa snažím vzdelávať v danej oblasti a tak zlepšovať svoj prístup k jednotlivým prípadom, v snahe nájsť čo najoptimálnejšie riešenie."


Externí odborníci

RNDr. Barbara Sviežená, PhD.

Externý odborník pre výživu detí, tehotných a dojčiacich žien

Absolventka katedry genetiky na Prírodovedeckej fakulte UK. Je spoluzakladateľkou Inštitútu zdravého života Welko zameraného na organizáciu edukačných aktivít v oblasti výživy.  

Špecializuje sa na vplyv výživy na zdravie, metodiku spracovania nutričných plánov, výživu detí, tehotných a kojacich žien. 

Viac informácií o Barbare nájdete na jej stránke www.vyzivapreteba.sk.

Mgr. Michal Páleník

Externý odborník pre manažment obézneho klienta

CEO & Spoluzakladateľ spoločnosti Planeat s.r.o., ktorá sa zaoberá vývojom profesionálnej nutričnej aplikácie určenej odborníkom ako pomoc v komplexnom manažmente stravy klienta.

Princíp personalizovaného “jedálnička” používa tak pri extrémnej obezite ako aj pri zlepšovaní výkonu vrcholových športovcov.

Viac informácií o Michalovi nájdete na stránke www.planeat.sk.